2013 LINEUP!

13.jpg

THE 600 BLOCK MAIN STAGE
5:00pm - 5:45pm Red Feather
6:15pm - 7:00pm Tides of Man
7:30pm - 8:15pm FASHION SHOW
8:30pm - 9:15pm Polyenso
9:45pm - 11:00pm Black Taxi

VIBE STAGE (2nd Outdoor Stage):
4:30pm - 5:00pm Glass Bottom Boats
5:45pm - 6:15pm Kersey Williams
7:00pm - 7:30pm Paint the Town Red
8:00pm - 8:30pm Jun Bustamante
9:15pm - 9:45pm Connor Zwetsc

THE STATE THEATRE:
6:30pm - 7:15pm Talk to Mark
7:30pm-8:15pm : Sons of Hippies
8:30pm-9:15pm : Cusses
9:30pm-10:30pm : Amerigo Gazaway (of Gummy Soul)
11:00pm-12:15am : Murder By Death

THE LOCAL 662:
3:00pm-3:30pm : Carlisle
4:00pm-4:30pm : The Real Clash
www.therealclashofthetitans.wordpress.com
4:45pm-5:15pm : Ajeva
www.facebook.com/ajevamusic5:45pm-6:15pm
5:45pm-6:15pm : Tidal Wave
www.reverbnation.com/TidalWaveFL
6:45pm-7:15pm : Oliver & Company
http://wewantjamjamjam.bandcamp.com/
7:45pm-8:15pm : Goodnight Neverland
http://noisetrade.com/goodnightneverland/oceans-in-the-clouds
8:30pm-9:00pm : Variance
www.facebook.com/bandvariance
9:15pm-9:45pm : Dropin Pickup
www.facebook.com/DropinPickup
10:00pm-10:45pm : Easter Island
www.easterislandband.com
11:00pm-11:45pm : Levek
www.levek.bandcamp.com
12:00am-12:45 : SWIMM
www.swimmmusic.com
1:00am-2:30am : Displace
www.facebook.com/DisplaceTampa

FUBAR:
1:00pm-1:30pm : Mountain Holler
http://bit.ly/17GQZzg
1:45pm-2:15pm : Chase L Christeson
Hip-Hop
2:30pm-3:00pm : Hunter Gatherer
http://on.fb.me/1awXIG5
3:15pm-3:45pm : Young Egypt
www.youngegypt.bandcamp.com
4:00pm-4:30pm : Euglossine
www.soundcloud.com/euglossine
4:45pm-5:45pm : msnra
www.soundcloud.com/msnra
6:00pm-6:30pm : Bolt Action
Punk ft. mem. of The Holy Mountain
6:45pm-7:15pm : I'm An Intestine
http://on.fb.me/17GT2U6
7:30pm-8:00pm : Memphibians
www.memphibians.bandcamp.com
8:15pm-8:45pm : TUSSIN
Ambient/Electronic
9:00pm-9:30pm : Ex-Breathers
www.ex-breathers.bandcamp.com
9:45pm-10:15pm : Riot Act
www.facebook.com/theriotact.band
10:30pm-11:00pm : Sonic Graffiti
www.sonicgraffiti.bandcamp.com
11:15pm-11:45pm : Kid Aids
www.kidaids.bandcamp.com
12:00am-12:30am : Jensen Serf Co.
www.jensenserfco.bandcamp.com
12:45am-1:15am : Primate Research
https://soundcloud.com/financial-ruin-records/evasion
1:30am-2:00am : Slade and the Wasters
www.sladeandthewasters.com

SAKE BOMB:
5:00pm-5:20pm : Sick Generation Poetry Jam
Spoken Word / Poetry Reading
5:30pm-6:00pm : Granata
www.facebook.com/itsGranataTV
6:30pm-7:00pm : Broke Bones
www.facebook.com/brokebonesmusic
7:30pm-8:00pm : Archaic Interest
www.archaicinterest.bandcamp.com
8:30pm-9:00pm : Article 47
www.article47.bandcamp.com
9:30pm-10:00pm : The Patients
www.facebook.com/thepatientsband
10:30pm-11:00pm : Hail Dale
www.facebook.com/HailDale
11:30pm-12:00am : Rebel
www.rebelonline.net
12:30am-1:15am : War Generation
www.wargenerationmusic.com

EMERALD STAGE:
6:00pm-6:30pm : Rexxx Palor
www.rexxxparlor.com
7:00pm-7:30pm : A Gentlemen Army
www.reverbnation.com/agentlemenarmy
8:00pm-8:30pm : Cave of Swimmers
http://caveofswimmers.bandcamp.com/
9:00pm-9:30pm : Just Satellites
www.justsatellites.bandcamp.com
10:00pm-10:30 : Cryptics
www.facebook.com/thecrypticsofficial
11:00pm-12:00am Stolen Idols
www.stolenidols.com
12:30-1:00am The Pretty Voices
www.reverbnation.com/prettyvoices

THE BENDS:
6:00pm-6:30pm : Lonly Monster
www.bandcamp.com/lonlymonster
6:45pm-7:15pm : Los Demolirs
www.losdemolirs.bandcamp.com
7:30pm-8:00pm : The Cost!
www.thecost79.bandcamp.com
8:15pm-8:45pm : Las Tias
www.lastias.bandcamp.com
9:00pm-9:30pm : The Gun Hoes
www.thegunhoes.bandcamp.com
10:00pm-11:00pm : The Disasternauts
www.disasternauts.com

EVERYTHING DOLCE:
6:00pm-6:30pm : Madame Albatross
www.madamealbatross.bandcamp.com
7:00pm-7:30pm : Caleb Hyers Band
www.calebhyersband.com
8:00pm-8:30pm : Matthew Fowler
www.matthewfowler.bandcamp.com
9:00pm-9:45pm : Friends of Giants
www.friendsofgiants.com
10:15pm-11:00pm : Lyonia
www.lyonia.bandcamp.com
11:15pm-12:00am : Lions After Dark
www.facebook.com/lionsafterdark